ردیاب خودرو و جی پی اس خودرو فروش انواع ردیاب خودرو ، ردیاب شخصی . فروش جی پی اس خودرو

ردیاب خودرو FM1120 Teltonika

   

“سوالات متداول در مورد دستگاه ردیاب جی پی اس خودرو”

سیستم AGPS یا LBS چیست؟

در مواقعی که دستگاه ردیاب جی پی اس زیر سقف باشد دیگر نمیتواند موقعیت خود را از طریق ماهواره های جی پی اس ، گلوناس و دیگر ماهواره ها پیدا کند و به همین دلیل موقعیت نزدیکترین دکل اپراتور تلفن همراه را که از آن سرویس دریافت میکند را به سرور ارسال میکند ، این موقعیت دارای خطای بالایی است و این خطا گاهی به 500 و 1000 متر میرسد ، این سیستم به دلیل خطای بالایی که دارد جالب به نظر نمیرسد از این رو در مدل هایی از این دستگاه ها به جای ارسال موقعیت با AGPS یا LBS در مواقعی که جی پی اس و ماهواره های دیگر در دسترس نیست آخرین موقعیت دقیق که از طریق جی پی اس و یا گلوناس و یا هر دو آنها (بسته به نوع ردیاب) پردازش شده است را مکرراً به سرور ارسال میکند.

برای مثال زمانی که خودرو شما در پارکینگ است شما موقعیت پشت درب پارکینگ را همچنان دریافت میکنید که خطای کمی نصبت به AGPS یا LBS دارید

این آپشن تبلیغاتی میباشد، چرا که از طرف برخی فروشنده ها ابراز میشود که دستگاه به این تکنولوژی مجهز است و شما زیر سقف هم موقعیت خودرو خود را خواهید داشت و دستگاه فوق نقطه کور ندارد!!!

 

باتری پشتیبان در دستگاه های ردیاب خودرویی چه نقشی دارند؟

دستگاه ردیاب خودرویی ، چه خودرو خاموش باشد و چه روشن باشد از برق خودرو (باتری خودرو) تغذیه میکند .

باتری پشتیبان برای مواقعی طراحی شده که به هر دلیل دستگاه از برق خودرو جدا شود ، با وجود باتری پشتیبان دستگاه به محض قطع منبع تغذیه خاموش نمیشود و هشدار قطع منبع تغذیه را از طریق ارسال ایمیل و حتی SMS به شما اعلام میکند.

میزان باتری داخلی در ردیاب های مختلف با هم تفاوت دارند و میزان روشن ماندن دستگاه با باتری داخلی یا پشتیبان به نوع تنظیمات دستگاه شما بستگی دارد این میزان از 1 ساعت تا نهایت 8 ساعت در حالت حرکت (Normal Mode) و 3 تا 60 ساعت در حالت خواب (Sleep Mode) متغیر است.

با وجود باتری داخلی ما میتوانیم دستکاری های رانندگان را متوجه شویم و از ایجاد اختلال در سیستم جلوگیری کنیم.

 

حافظه داخلی چه نقشی در عملکرد دستگاه دارد؟

هر کجا که اینترنت سیمکارت شما (GPRS) تحت پوشش شبکه نباشد. دستگاه ردیاب هم نمیتواند با سرور ارتباط بر قرار کند از این رو این اطلاعات در حافظه داخلی ذخیره میشود و به محض آنکه دستگاه ، تحت شبکه قرار گیرد ، آن اطلاعات را به سرور ارسال میکند. در این صورت شما گزارشات دقیق و مفیدی از تاریخچه حرکت خواهید داشت .در خط سیر دستگاه هایی که حافظه داخلی ندارند یا میزان آن کم است پرش هایی دیده میشود و این موضوع باعث میشود کیلومتر حرکتی خطا محاسبه شود و چون مبنای گرفتن گزارشات همین کیلومتر حرکتی میباشد ، تمام گزارشات بی ارزش میشود .در واقع اگر شما به هر دلیلی مقطعی از زمان را در خط سیر تاریخچه خود نداشته باشید ، کیلومتر حرکتی خودرو و در نتیجه گزارشات شما مفید نخواهند بود.

توجه داشته باشید دستگاه هایی که حافظه داخلی آنها به صورت SD رم میباشد ، مشکل تخلیه اطلاعات ذخیره شده به سرور را دارند و اکثر اوقات یا این اطلاعات به سرور ارسال نمیشوند و گاهی اطلاعات ضخیره شده در این نوع حافظه بعد از reset دستگاه از بین میروند و این موضوع یک مزیت نیست بلکه نقطه ضعف در طراحی سخت افزار میباشد ، و حافظه داخلی به این مدل ، در دستگاه های چینی ارزان قیمت به چشم میخورد.

 

آیا دستگاه ردیاب خودرو در هنگام کارکرد صدایی دارد؟ هشدارهای دستگاه به چه صورت است ؟

خیر ، دستگاه ردیاب خودرویی هیچ گونه سرو صدایی ندارد و هشدارهای دستگاه از 3 طریق برای شما ارسال میشود.

دستگاه ردیاب خودرو بسته به برند و مدل آنها ، هشدارها را از طریق اس ام اس ، ایمیل و تلگرام برای شما ارسال میکنند.

همچنین این هشدارها با جزئیات کامل به سامانه ردیابی شما ارسال میگردد و این سامانه با صدای آژیر ، شما را مطلع میسازد. همچنین بسته به سامانه ای که از آن استفاده میکنید ، میتوانید انواع گزارش هشدارها را از خودرو ها در بازه زمانی دلخواه دریافت نمایید.

 

این دستگاه های ردیاب خودرویی چه هشدارهایی را میدهند؟

بستگی به برند و مدل دستگاه های ردیاب خودرویی و تعداد ورودی های دیجیتال و آنالوگ دارد.

برای انتخاب دستگاهی که نیاز شما را براورده سازد میتوانید از مشاوران فروش شرکت کمک بگیرید.

قید موارد زیر باب مثال بوده در جهت پیدا کردن نیازهای مجموعه شما، اما بدانید با دستگاه های ردیاب جی پی اس حرفه ای نیازی وجود ندارد که غیر قابل اجرا باشد.

باز و بسته شدن دربهای خودرو

روشن و خاموش شدن خودرو

اعلام آژیر دزدگیر خودرو

هشدار حمل خودرو با جرثقیل

ورود و خروج خودرو به مناطق جغرافیایی تعیین شده

اعلام درخواست کمک توسط دکمه SOS مخفی شده در خودرو

تجاوز از سرعت غیر مجاز

حرکت خودرو در شیب غیر مجاز

کم بودن باتری داخلی دستگاه ردیاب

ضعیف شدن منبع تغذیه یا باتری خودرو

قطع کابل برق ردیاب

قطع آنتن های ردیاب

هشدار دستکاری ردیاب

شتاب بیش از حد مجاز

ترمز شدید خطرناک

لغزش خودرو در پیچ

هشدار رانندگی خطرناک

هشدار سقوط خودرو

هشدار حد اکثر و حداقل دمای مجاز

سرقت سوخت و سوخت گیری ها

هشدار بارگیری و تخلیه بار

روشن و خاموش شدن هر یک از اجزای برقی خودرو ، برای مثال: کولر ، کمربند ایمنی ، موتور میکسر سیمان ، جک بالابر و حتی چراغ های هشدار و یا روشنایی

 

در این دستگاه ها سیمکارت قرار میگیرد؟ به چه منظور؟

بله ، تمامی دستگاه های ردیاب آنلاین برای ارسال موقعیت جغرافیایی دریافتی از ماهواره جی پی اس و دیگر ماهواره های موقعیت یابی ،نیاز به سیمکارت دارد ، در واقع دستگاه ردیاب آنلاین از GPRS یا به عبارتی ساده تر اینترنت سیمکارت این موقعیت های جغرافیایی را به سرور ارسال میکنند و شما این موقعیت ها را در سامانه مدیریت ناوگان خود به صورت آنلاین ملاحظه میکنید

در مواقعی که به هر دلیل دستگاه تحت پوشش شبکه اینترنت نباشد شما میتوانید از طریق پیامک از موقعیت خودرو مطلع شوید ، دستگاه های جی پی اس معمولاً لینک گوگل مپ را برای شما پیامک میکنند که با کلیک روی لینک ارسالی موقعیت خودرو را روی نقشه ملاحظه میکنید.

 

ورودی ها در این دستگاه ها به چه معنی است ؟

ورودی های دیجیتال: این ورودی ها به صورت 0 و 1 میباشد ، یعنی قطع (0) و وصل(1) . شما توسط ورودی های دیجیتال دستگاه میتوانید از وضعیت قسمت های مد نظر خودرو مطلع شوید . به طور مثال اگر یک ورودی را به سوییچ (ACC) خودرو وصل کنیم میتوانیم آنلاین ببینیم ماشین روشن است یا خاموش و گزارشاتی داشته باشیم از زمانهای خاموش و روشن شدن موتور خودرو.

ورودی های آنالوگ: ورودی های آنالوگ بابت سنسورهای دما و سوخت میباشد که به صورت چند رقمی میباشد و میزان و مقدار را به ما نشان میدهد . به طور مثال میتوانیم وضعیت دمای یخچال را در بازه زمانی دلخواه به صورت نمودار و گراف در سامانه مدیریت ناوگان ملاحظه نمایید

 

خروجی ها چه نقشی دارند؟

ردیاب های خودرویی بسته به برند و مدلشان تعدادی خروجی دارند و شما توسط خروجی های دستگاه میتوانید قسمت های مختلف خودرو را خاموش و یا روشن کنید. و کنترل قسمت های مختلف خودرو را داشته باشید به طور مثال در صورت سرقت خودرو میتوانید خودرو خود را با رعایت موارد ایمنی از راه دور خاموش کنید .

 

مانیتورینگ صوتی در این دستگاه ها به چه صورت است؟

شما میتوانید با شماره های تماس از پیش تعئین شده برای دستگاه ، با سیمکارت داخل دستگاه ردیاب تماس بگیرید ، دستگاه تماس را خودکار بر قرار کرده و این امکان فراهم میگردد که صدای داخل اتاق خودرو را بشنوید

این ارتباط بر پایه تماس تلفنی میباشد و امکان ضبط صدا در دستگاه ردیاب وجود ندارد.

این آپشن بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد و تنها دستگاه های چینی این آپشن را دارند ، بدلیل اینکه این عمل در کل دنیا غیر قانونی تلقی میگررد و همچنین باعث اختلال در عملکرد دستگاه میشود . در عملکرد دستگاه هایی که دارای این آپشن میباشند پرش و فریز موقعیت و هنگی دیده میشود که در نتیجه آن کیلومتر حرکتی خودرو و گزارشات نیز دارای خطاهایی میشود.

 

این دستگاه ها امکان مکالمه دارند؟

یک سری از مدل های دستگاه ها این امکان را دارند، شما میتوانید با دستگاه ردیاب تماس بگیرید و با راننده صحبت کنید ، در این حالت ، شما میتوانید از گوشی تلفن مخصوص و یا هندزفری برای مکالمه استفاده کنید و همچنین میتوانید با استفاده از اسپیکر و میکروفن با راننده مکالمه کنید .

لازم به ذکر است که این ارتباط بر پایه تماس تلفنی میباشد و نه اینترنت ، که این موضوع از جذابیت آن میکاهد و ما نیز به دلیل اختلالاتی که میتواند در عملکرد دستگاه به وجود می آورد پیشنهاد نمیکنیم.

 

سامانه مدریت ناوگان ، سامانه ردیابی ، پنل مانیتورینگ چیست ؟

برای سهولت در ردیابی و انجام گزارش گیری های متنوع، نیاز به سامانه ردیابی دارید.

در واقع ارتباط شما با دستگاه توسط این سامانه انجام میگیرد . سامانه های حرفه ای ردیابی تحت وب میباشد یعنی شما نیاز به نصب نرم افزار بر روی کامپیوتر ، تبلت و موبایل خود ندارید و با ورود به یک آدرس سایت و وارد کردن نام کاربری و رمز عبور خود وارد کنترل پنل خود میشوید.

در بحث ردیابی اهمیت کیفیت سامانه ردیابی کمتر از دستگاه جی پی اس نیست . و برای کنترل و رصد هر چه دقیق تر نیاز به سامانه های حرفه ای مدیریت ناوگان داریم .

هزینه اشتراک سامانه در خارج از ایران به صورت ماهانه و سالانه میباشد و در ایران به صورت سالانه این هزینه پرداخت میگردد.

هزینه اشتراک این سامانه ها بسته به امکاناتی که در اختیار میگذارند و همچنین سرعت پردازش و دقت موقعیت و صحت اطلاعات پردازش شده متفاوت است . عوامل دیگری همچون زمان حفظ و نگهداری دیتای شما و همچنین وجود سرور در ایران یا خارج از ایران نیز در تاثیرگذار است .

 

ردیاب خودرو در کدام قسمت از خودرو نصب میشود؟

بسته به خودرو شما دستگاه در قسمتی نصب میشود که دسترسی به آن قسمت از خودرو دشوار باشد و پیدا کردندستگاه ردیاب توسط سارق غیر ممکن باشد.

 

نصب دستگاه ردیاب خودرویی در کجا انجام میشود؟

شما میتوانید درخواست نصب در محل داشته باشید . در شهر تهران بدون هزینه ایاب و ذهاب

 

چه روزهایی میشود نصب دستگاه ردیاب خودرو را انجام داد؟

نصب در تمام ایام سال از ساعت  6 صبح تا 12 شب امکان پذیر است حتی در روزهای تعطیل

 

” ردیاب خودرو جایگزین دزدگیر خودرو “

 

   آیا میدانید برای دزدیدن خودروی پراید تنها 13 ثانیه لازم است؟ طبق آمار منتشر شده از طرف نیروی انتظامی هر 2 ساعت یک ماشین در تهران دزدیده میشود، که 60% این خودروها را پراید و بعد از آن محصولات گروه پژو بیشترین آمار سرقت را به خود اختصاص می دهند. داستان تکراری سرقت خودرو ، سالهای زیادیست که گریبان گیر صاحبان خودرو ، پلیس و بیمه هاست.

   کلید پیشگیری از سرقت خودرو اول از همه در دست خودرو سازان و پس از آن صاحبان خودرو باید رعایت نکات ایمنی و استفاده از تجهیزات ضد سرقت را مد نظر خود قرار دهند.

   ردیاب های ماهواره ای ، نسل جدید سیتسم های ایمنی و ردیابی خودرو میباشد که به نام دزدگیر ماهواره ای نیز معروفند، این سیستم مکمل دزدگیر خودروی شما می باشد و  این امکان را به شما می دهد تا توسط سامانه های ردیابی شرکت ارائه دهنده، خودروی خود را ردیابی و از مکان و سرعت دقیق آن در هر نقطه دنیا با خبر شوید.

   این سیستم مناسب برای ناوگانهای مسافر بری ، آژانسهای کرایه ماشین، اورژانسها و بیشتر از همه مناسب برای خودرو های لوکس می باشد.

   در کنار ردیابهای خودرو ، نوع دیگری از جی پی اس ها وجود دارد که امکان ردیابی عزیزانتان از جمله کودکان در زمان مدرسه و اردو های خارج از شهر ، کوهنوردان ، اسکی سواران ، و نیز سالمندانی که دچار مشکل فراموشی هستند را به شما میدهد. و شما میتوانید به راحتی آنها را ردیابی و در صورت بروز حوادث به موقع عمل کنید.

    شرکت فانزیو دیتا بعنوان برترین شرکت وارد کننده و فعال در زمینه فروش و پشتیبانی محصولات جی پی اس شخصی و خودرویی آماده ارائه خدمات به هموطنان عزیز میباشد

phanzio

درباره شرکت فانزیو دیتا (هلدینگ آلما فن آوران)

 

phanzio-data-11

شرکت فانزیو در سال 1386 به ثبت رسیده و در زمینه واردات ، فروش و پشتیبانی دستگاه های ردیاب خودرویی و جی پی اس های همراه بر روی محصولاتی که استانداردهای کیفت CE ، FCC ، CCC و استاندارد مخابراتی ایران را دارا میباشد تمرکز دارد.

مدیران شرکت فانزیو بر این باورند که کار با فروش کالا تمام نشده بلکه شروع میشود ، شرکت ادامه حیات و پیشرفت خود را منوط به رضایتمندی مشتریان میداند و در این راه همواره خود را متعهد در امر خدمات و سرویس دهی به مشتریانی که به آنها اعتماد کرده اند میداند.

تیم اجرایی فانزیو در تلاش است با بهره گیری از بهترین برند های تولید کننده دستگاه های ردیاب و همچنین با استفاده از نرم افزارها و راه کارهای مناسب قدمی در راستای اهداف شرکت و رضایت مشتریان بردارد.